تبلیغات
کدو آذین kadoazin - ایسنا: مهارت های زندگی زمینه ی سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می کند
عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران :
مهارت های زندگی زمینه ی سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می کند

علمی و آموزشی 12:32:11 1392/11/06
9211-986-5 كد خبر
RSS :: پرینت

عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران در اولین کارگاه تخصصی صنایع دستی هنرمدان بسیجی استان مازندران با عنوان «نقش متقابل صنایع دستی و مهارت های زندگی» که پنجم بهمن ماه در ساری برگزار شد گفت: مهارت های زندگی عبارتند از مجموعه ای از توانایی هائی که زمینه ی سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می­آورند. این توانایی ها فرد را قادر می سازد تا مسئوولیت­ها و نقش های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را بپذیرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران ،از سوی انجمن صنایع دستی سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران 5 بهمن ماه اولین کارگاه تخصصی صنایع دستی هنرمندان بسیجی استان مازندران با عنوان «نقش متقابل صنایع دستی و مهارت های زندگی» با حضور مصطفی رستمی پژوهشگر و عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران در ساری برگزار شد.

در این کارگاه تخصصی که با حضور سرپرست و کارکنان سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران و 30 تن از هنرمندان بسیجی رشته صنایع دستی از سراسر استان مازندران برگزار شد، مصطفی رستمی محقق و پژوهشگر و عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران در دونوبت صبح و بعد از ظهر به مطالبی در رابطه با نقش متقابل صنایع دستی و مهارت های زندگی پرداخت .

رستمی در این کارگاه تخصصی گفت: مهارت های زندگی عبارتند از مجموعه ای از توانایی هائی که زمینه ی سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می­آورند این توانایی ها فرد را قادر می سازد تا مسئوولیت­ها و نقش های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را بپذیرد و بدون لطمه زدن به خود و دیگران، با خواست ها، انتظارها و مشکلات روزانه به ویژه در روابط بین فردی- که در ارتقاء شعور اجتماعی و اقتصادی جامعه نقش به سزائی دارد به شکل مؤثری رو به رو شود.

وی افزود: در میان مهارت هائی که جامعیت تاثیرگذاری آن بر دیگر مهارت های زندگی بیشتر احساس می شود، صنایع دستی است زیرا آن، مجموعه ای از هنرها و یا مهارت هائی را در بر می گیرد که در طول سال های متمادی- از آغازین توانمندی های انسان در عصر حجر تا شایستگی های اندیشه ای، علمی و فنی او در عصر امروز با همه ی فراز و فرودهای ذهنی و ساختاری اش سینه به سینه گشته و در هر نسل به فراخور نیاز و موقعیت های فکری و اعتقادی زمان، به گونه ای متفاوت و یامتشابه در قالب مهارت های مختلف مورد بهره برداری قرار گرفته است.

در ادامه نیز به سوالات هنرمندان حاضر پاسخ های لازم داده شد.

گفتنی است که در حاشیه برگزاری این کارگاه تخصصی نیز نمایشگاهی از آثار شرکت کننده گان برپا شد که در ان نمایشگاه نیز هنرمندان درباره آثار خود و شیوه های اجرایی آن به بحث و تبادل نظر پرداختند .


انتهای پیام
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • آذر دانلود